2017 Kainat Güzellik Yarışması

Kainat Güzellik Yarışması, geleneksel olarak Miss Universe organizasyonu tarafından her yıl düzenlenen güzellik yarışmasıdır. Miss World ve Miss Earth güzelik yarışmalarının yanında, dünya çapındaki en önemli güzellik yarışmalarından biridir. Dünyada yüz doksan ülkeden fazla katılım yapan ve her yıl bir buçuk milyar izleyici toplayan bir yarışmadır. Yarışma 1952’de Kaliforniya eyaletinde kuruldu ve 2015’te ise Donald Trump satın aldı. Ardından politik söyleşileri nedeni ile organizasyon WME/IMG yetenek yarışmasına devredildi. 2016 yılında Kainat Güzellik Yarışması’nı kazanan, Fransız Iris Mittenaere, 30 Ocak 2017’de Manila, Filipinler’de taçlandırıldı. 2016 Kainat Güzeli Yarışması’ndan sonra medyada 2017 yılında düzenlenecek olan yarışmaya dair haberler yayılmaya başladı. Avustralya’da yer alacak olan 2017 Kainat Güzellik Yarışması, tahmin edilenlere göre Sidney veya Melbourne’de düzenlenecek. Bu ise Avustralya’da toplamda ikinci kez düzenlenecek olan yarışma olacak.

2017 Kainat Güzellik Yarışması, geleneksel olarak altmış altıncı yarışma olacak. Yeni kainat güzelini ise 2016 yarışmasını kazanan Iris Mittenaere, yarışmanın geleneklerine göre yeni kazananı taçlandıracak. Ayrıca yarışmaya katılan ülke sayısı şimdilik yirmi dört olarak belirlendi. Bunlar Angola, Kazakistan, Belçika, Fransa, İsrail, Meksika, Porto Rico, Montenegro, Sırbistan, Ekvador, Myanmar Cumhuriyeti, Rusya, Güney Afrika, Kamboçya, Kolombiya, Malezya, Nikaragua, Venezuela, Endonezya, Kore, Filipinler, Amerika Birleşik Devletleri ve Cayman Adaları’dır. Katılması beklenen ülkeler ise Arnavutluk, İsveç, Guatemala, Çek Cumhuriyeti, El Salvador, Namibia, Japonya, Avusturya, Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık, Jamaika, Norveç, Tayland, Panama, Malta, Brezilya, Vietnam, Sierra Leone, Bahamalar, Beliz, İzlanda, Finlandiya, Mauritius, Peru, Slovenya ve Singapurdur. Bu sene yarışmaya ilk kez giren ülke Kamboçya’dır ve en son 2015 yılında katılan El Salvador, Gana, Montenegro ve Sırbistan bu sene tekrar geri dönmeye karar vermiştir.

Televizyon yayını olarak Fox ve Azteca kanallarında yayımlanacak olan 2017 Kainat Güzellik Yarışması’nın gerçekleşecek olan tarihi henüz belli olmasa da tahminlere göre 2018 yılının Ocak ayının sonlarına doğru gerçekleşecektir. Yarışmada ise ayrıca ünlü şarkıcılar sahne alacak ve her sene olduğu gibi bu yarışmada da yarışma sonrası bir parti düzenlenecek.