Katalog Çekimi İçin Model Sağlayan Cast Ajansları

Katalog çekimi, bir firmanın ürünlerini tanıtmak ve pazarlamak amacı ile yüz modelleri ile çalışarak ürün tanıtımı için bir kitapçık yayınlaması ve elden ele dolaşması için kitapçık bastırmasıdır. Katalog için en önemli unsur ise katalog modelidir. Katalog modeli seçmek ise firma için en önemli aşamadır. Çünkü görsel tasarımlar kişilerin aklında daha iyi yer almaktadır. Katalog modelinin tanınmış olması ise ürün tanıtımı yapan firma için oldukça önemlidir. Katalog modelinin güzel olması ve göze hitap edebilmesi için firmalar daha çok güzellik yarışmasında derce yapmış veya ünlü yüzler arasından model seçmektedir.

Bazı firmalar ise tam tersi olan yeni yüzler aramaktadır. Bu yüzler ise cast ajanslarına başvuru yapan modellik adayları arasından çıkmaktadır. Katalog yüzü olacak adayların uyması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar model olacak kişinin iyi bir yüz görünüşüne sahip olması gerekmektedir. Katalog modelinin düzgün, bakımlı, pürüzsüz bir cilde sahip olması gerekmektedir. Bu yüzden kataloglar için yüz çok önemlidir. Katalog modellerinin sadece yüz ile beraberinde iyi bir fiziksel görünüşü de olmalıdır. Katalog modelleri deneyim sahibi kişiler olması gerekmektedir. Katalog modelliği için iyi poz verebilen kişiler olması gerekmektedir. Katalog modellerinin deneyimi ve eğitimi firma tarafından oldukça büyük yer almaktadır. Ve katalog mankenleri doğal pozlar verebilen bir yapı ve kişiliğe sahip olmaları gerekmektedir. Katalog modelliğinde poz oldukça önemli bir aşamadır. Katalog mankenlerinin gerekli yerlerden eğitim ve kurs almaları gerekmektedir. Katalog modellerinin yüzleri sevimli ve güler yüzlü olmalıdır ve uzun süre süren çalışma saatlerine kadar yüzlerindeki gülümse hiçbir zaman düşmemelidir. Çünkü katalog modelleri için en önemli yer yüzdür. Katalog modelleri yüzleri ile iş yaparlar.

Katalog modeli olmak isteyen modellerimiz için ise ilk aşama cast ajanslarından geçmektedir. Katalog modelliği yapmak isteyen modeller cast ajansının yayınlamış olduğu formu doldurarak güncel ve düzgün çekilmiş birkaç fotoğraf eklemesi gerekmektedir. Eklenen fotoğraflar firma tarafından büyük önem taşımaktadır. Çünkü cast ajansına göndermiş olduğunuz fotoğraflar cast ajans firmasının sayfasında sizi ilgili firmalar ile buluşturmak için yayınlanacaktır.