Ajans Başvurusu Sırasında Neler Giyilmelidir?

Herkesin bir hayali vardır iş konusunda ve birçok kişinin hayali de, mankenlik, oyunculuk veya hosteslik gibi cast ajanslarının kategorisinde yer alan işlerde başarılı olmaktır. Sizde takdir edersiniz ki cast ajansları hayallerin gerçekleşmesin de büyük bir rol oynuyor. Bu yüzden de görüşmeye giderken birçok konuda kendinizi bilinçlendirmeniz gerekmektedir. Diyelim ki Ankara’da yaşıyorsunuz ve Ankara ajans başvurusu yapacaksınız.Ankara ajans başvurusu yapmadan önce ne giydiğiniz büyük önem arz eder.

Cast ajanslarına başvuru yapmadan önce dolabınızı açıp size en çok yakışan kıyafeti giymeniz gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, kendi benliğinizden taviz vermemenizdir. Zira sırf güzel görünmek için, normalde hiç giymediğiniz bir kıyafeti giyerseniz bu size eksi yönde etkide bulunur. Ayrıca kendinizi rahat hissetmeniz de başvuru esnasında çok ama çok önemlidir. Kendinizi rahat hissetmeniz içinde, rahat edebileceğiniz bir kıyafeti seçmeniz size artı yönde etki eder. Diyelim ki Anadolu Yakası cast ajanslarından biri ile görüşmeniz var ve görüşmeyi yapacağınız kişi, sizin bu piyasa da ilerleyebilmeniz için oldukça önem arz ediyor olacak. Bu yüzden de, ilk size baktığı zaman kendine güvenen ve kılık kıyafeti ile dikkat çeken bir kişi olduğunuzu düşünmeli. Unutmayın ilk intibah önemlidir.

Giyeceğiniz kıyafetin klasik olmaması; cıvıl cıvıl renklere sahip bir kıyafeti giymeniz sizin renkli bir kişilik olduğunuzu ortaya koyacaktır. Unutulmamalıdır ki giyilen kıyafetler, insanların birçok özelliğini ortaya koyar. Bu aşamada siz, kendi kişiliğinizi ortaya çıkaracak kıyafetler giymelisiniz.

Kıyafetleriniz de dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, temiz ve ütülü olmasıdır. Pis bir insanı kimse sevmez değil mi? Bu yüzden kıyafetinizin temiz olması oldukça önemlidir. Kıyafetinizde herhangi bir lekenin olması sizin için büyük bir eksi demek olacaktır. Ayrıca buruş buruş bir kıyafet de görüşme için kesinlikle uygun değildir. Giyeceğiniz kıyafetin ütülü olmasına dikkat etmek sizi bu aşamada fayda sağlayacaktır. Cast ajansı görüşmesine nasıl gidilir? ve cast ajansı görüşmesinde ne giyilmeli? sorularını bu yazımızda sizler için açıklamaya çalıştık.