Cast Ajans Elemeleri Nasıl Yapılır?

Cast ajans elemeleri oyunculuk ya da mankenlik yolunda ilerlemenin ilk adımıdır. Elemelerin yapılacağı ajans birbirinden güzel bay ve de bayanların gerek fiziksel özellikleri gerekse de el güzelliği yüz güzelliği istenilmekte olan kategorilere göre değerlendirilip bu yönde bir eleme gerçekleştirilmektedir.

Cast ajansından istenilen özelliklere yönelik olarak ta ajans yetkilileri seçmeleri gerçekleştirmektedir. Örnek olarak büyük beden kıyafet tasarımı için istenilen mankenin 90-60-90 ücut ölçülerine sahip olma olasılığı tabi ki yoktur. Onların istedikleri şey büyük bedene sahip olan kişi ya da kişilerin de modayı yakından takip edebileceğini gösterebilmektir.

Cast ajans elemeleri sırasında bu detaylara dikkat edilir. Ajans yetkilileri firmalardan gelen taleplerin doğrultusunda da seçimlerini gerçekleştirir. Her cast ajansının bağlı olduğu firmalar olduğundan dolayı istenilmesi mümkün kategorilere göre seçimler de gerçekleştirebilmektedirler. Örnek olarak kozmetik firması için kel bir adayın aranabilmesi ihtimali yüksektir. Ya da farklı bir açıdan da bakmak gerekirse reklamlarda yer alan kişi ya da kişilerin bu tarz firmalardan ekranlara çıkartıldığını düşünecek olursak her olumlu tarafının gösterildiği gibi bazı durumlarda aksi halleri ilede ekranlara taşınabiliyor. Cast ajans elemeleri de bu tarz durumlarda değerlendirilebilmesi için her durumu göz önünde bulundurmak ister.

Modellik seçimlerinde de istenilen başvuru şartları aşağı yukarı olarak aynıdır. Güzel ve çekici bir vücut ölçüleri her firmanın aradığı en önemli şartlardan bir tanesidir. Ajans için istenilen özellikler kişileri ileriye dönük olarak çalışabileceği sektörleri de büyük ölçüde etkileyebilmektedir.

Cast ajans firmaları her alanda adaylar için yardımcı olabilmek için her tür yardımda bulunabilecek kapasiteye sahiptirler. Yetkililer adaylara her dalda büyük bir başarı göstererek adayların ileriye dönük olarak hem ajans için hem de adaylar için bir fırsat haline gelebilmek isterler.

Adaylar için ilk başvuru esnasında her tür bilginin doldurulması da bu sebepten dolayı büyük önem arz etmektedir. Hem firma ile olan bağlantısı için kendi çıkarları için bu aşamada başvuru şartları aralarındaki çıkar ilişkisini de düzenli, bir hale getirebilir.