Cast Ajansına Kabul Edilmedim, Ne Yapmalıyım?

Cast ajansları,oyuncu ya da model olmak isteyen kişilere yol gösteren, onları prodüksiyon şirketlerine yönlendiren firmalardır. Bu ajanslara her gün binlerce başvuru gelmektedir. Bu başvurular bu ajanslarda ki profesyonel ekipler tarafından değerlendirilmekte ve uygun bulunan adayların başvurusu kabul edilmektedir. Bu değerlendirmeler oldukça hassas bir şekilde yürütülmekte ve hataya pay bırakılmamaktadır. Bu başvurular arasından binlerce kişi cast ajansına kabul edildiği gibi, binlerce kişinin başvurusu da maalesef geçersiz sayılmaktadır.

Gerek oyunculuk ve figüranlık için, gerekse modellik için cast ajanslarına yapılan çok sayıda başvuru bulunmaktadır. Fakat bu başvuruların hepsi istenildiği gibi olmamaktadır. Bazı başvuru formlarının bilgileri eksik doldurulmakta, bazılarına ise fotoğraf bile eklenmemektedir. Bu başvurular attığınız ilk adım olduğu için, dikkatle ve eksiksiz doldurulmalıdır. Başvuran adaylardan bazıları başvurusunun kabul edilmediğinden yakınmaktadır. Başvurunuzun kabul edilmesini istiyorsanız, ilk olarak kişisel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru doldurmalısınız. Fotoğraf konusuna değinecek olursak, istenilen sayıda ve istenilen şekilde fotoğraflar göndermelisiniz. Fotoğraflarınızı istenilen sayının altında göndermeniz başvurunuzun geçersiz sayılmasına sebep olabilir. Verdiğiniz pozlar da istenilene uygun olmalıdır. Fotoğraf çekimlerinin kaliteli olması da büyük önem arz eder. Fotoğraflarınız kesinlikle bulanık olmamalı ve çözünürlüğü yüksek olmalıdır. Ayrıca fotoğraf çekimlerinde, düzgün pozlar vermelisiniz. Şapka, yüzük gibi yüzünüzü kapatacak aksesuarları kullanmamalısınız. Bu şartlara uygun olarak bir başvuru formu doldurduğunuzda,oyuncu ya da model olmaya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Eğer bu özelliklere uygun olarak başvuruda bulunmazsanız, başvurunuz kesinlikle kabul edilmeyecektir. Daha önce bu hataları yapmışsanız ve ajans tarafından başvurunuz reddedilmişse, hayal kırıklığına uğramamanızı ve gerçekten istiyorsanız kendinize bir şans daha vererek bir kez daha cast ajans başvurusu yapmanızı öneririz.

Yani cast ajanslarına başvuru yaptıysanız ve kabul edilmediyseniz, kriterlere uygun olarak eksik ve yanlışsız bir başvuru formu doldurup, yanına istenilen sayıda ve şekilde fotoğraflarınızı ekleyerek bir kez daha başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Doğru ve kaliteli bir başvuru yaptıktan sonra kabul edilmemeniz için bir sebep kalmayacaktır. Böylelikle oyunculuk ya da modellik yolunda ki ilk aşamayı başarıyla tamamlamış olacaksınız.