Cast Ajanslara Cv Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Hayatımızda bir kez dahi olsa oyuncu, modelist veya figüran olmak istemişizdir. Birçok insan bunu istemekle bırakmayıp, Cast Ajanslara başvurarak hayallerinin, isteklerinin peşine koşuyorlar. ‘’ Bu tiple benden oyuncu vs… falan olmaz ‘’ Diyenleri duyar gibiyim. Fakat sizin kendinizi beğenmeniz o kadar çok önemli değildir. Önemli olan Ajans firmalarının sizi beğenmesidir. ‘’ Denize girmeden yüzmeyi öğrenemezsin ‘’ Ata sözüne değinerek Oyuncu, modelist olma hayalleri kuranlar için Cast Ajans firmalarına başvururken nelere dikkat etmeliyiz? Nasıl davranmalıyız? En dikkat çekici ve doğru şekilde nasıl Cv doldurabiliriz? Bunlardan bahsedeceğiz.

İnternet üzerinden başvurularda ilk olarak önemli olan Cv nize koyacağınız resimdir. En son çekilmiş güncel fotoğrafınız olması gerekir. Hatta mümkünse o an en az kafa hizasından diz hizasına kadar görülecek ışıklı bir ortamda güzel bir fotoğrafınızı koymanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Cv’de ki bilgileri kusursuz doldurmaya dikkat edin. Yaşınızı, doğum yerinizi, neden başvurduğunuzu, amacınızı, boyunuzu, kilonuzu, beden bilgilerinizi, göz renginizi, gözlük kullanıp kullanmadığınızı, ayak numaranızı, adres bilgisi ve sürekli aranmaya açık bir cep telefonu numaranızı kusursuz ve doğru şekilde doldurduktan sonra sıra geliyor başvurmaya. Doldurduğunuz bilgileri tekrardan kontrol ettikten sonra başvurup size geri dönüşlerinizi bekleyeceksiniz. Eğer söylediğim hususları doğruya doğru ve kusursuz bir şekilde yazdıysanız muhtemelen size bir dönüş sağlanacaktır.

Diyelim ki dönüş yapıldı. Sizin için bir randevu saati ayarlandı ve çağrıldınız. Cast Ajansa yüz yüze başvuruya gidiyorsanız kendinize olan öz güveninizin ve cesaretinizin tam olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra her zaman Prezantabl olmaya çalışın. Giysilerinizden vücut bakımına, saçlarınızdan takılarınıza kadar temiz ve uyumlu olun. Son sürat ile modayı takip etmeseniz de 70 ler de 80 ler de kalmayın. Çağa ayak uydurun. Güler yüzlü, saygılı ve pozitif olun. Gerektiği yerde açık sözlü olarak kendinizden eminliğinizi gösterin. Karşınızdaki kişi ile konuşurken arada sırada ufak tebessümlerle muhabbete tat katmayı unutmayın. Bu işi istediğinizi, yapabileceğinize inandığınızı karşı tarafa açık açık anlatın. En önemli ise muhabbetin ortasında ‘’ Ne kadar para alacağım?’’ Tarzı paraya hitap eden soruları asla sormayın. Zira bu cümle sizin oyunculukta baştan kaybetmenize sebep olabilir.