Cast Ajanslarında Mankenlerin Yeri

Vücut ölçülerine ve oranlarına güvenen herkesin mankenlik hayalleri olmuştur ve bunları gerçekleştirmek için de herhangi bir girişimde bulunmazken cast ajansları bu konuda kişilere yardımcı olmak için elinden geleni yapmaktadır. Mankenlik başvurusu yapmak için yapılması gereken tek şey mankenlik cast ajans başvuru formunu doldurmaktır. Bu başvuru formunda sizlerden istenen bilgiler isim, soyisim, iletişim bilgileri, vücut ölçüleriniz, resimleriniz, varsa videolarınız gibi bilgiler olacaktır. Bu bilgileri eksiksiz, güncel ve tam doldurmanız sizin açınızdan olumlu bir adım olacaktır; aksi taktirde eksik ya da güncel olmayan bilgiler girildiğinde ve cast ajansları ile görüşmenizde sizin aleyhinize işler ve seçilme şansınız azalmaktadır.

Bu aşamada cast ajanslarına başvurup kabul edildiğinizde ajansların katalogları arasında yer alacaksınız ve önünüze birçok fırsat gelecektir. Mankenlik katalogları, cast ajanslarında oldukça çeşitli kategorilere ayrılmakta ve bu sayede herhangi bir proje yapım şirketleri tarafından cast ajanslarına iletildiğinde ajans bünyesi çalışanları da bu kategorilerden istenilen bilgiler doğrultusunda seçim yaparak proje sahiplerine iletir. Cast ajanslarındaki mankenler genel olarak beş ana kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar sırasıyla vücut mankenleri, yüz mankenleri, saç mankenleri, el mankenleri ve diş mankenleri olarak sıralanmaktadır. Vücut mankenleri genel olarak fuarlarda hostes olarak yer alırken aynı zamanda kıyafet tanıtımlarındaki defilelerde de kendilerini gösterme fırsatını yakalayabilirler. Mankenlik cast ajans başvurusu yaptığınız taktirde vücut mankeni olabilirsiniz.

Aynı zamanda en çok çalışma fırsatı bulan kişiler de vücut mankenleri olmaktadırlar. İkinci olarak yüz mankenleri yer almaktadır ve bu kategorideki mankenler de birçok yerde çalışma fırsatı yakalamaktadır. Genel olarak reklamlarda yer alan yüz mankenleri herhangi bir kozmetik ürünü tanıtımında standlarda da yer alabilmektedir. Saç mankenleri şampuan reklamları ve saç aksesuarı reklamlarında oynarken aynı zamanda birçok standda yer alma fırsatını da yakalayabilirler. El mankenleri genel olarak oje, yüzük, bileklik gibi ürün tanıtımlarının fotoğraf çekimlerinde ve stantlarda boy gösterme şansını elde edebilir. Diş mankenleri ise diş macunu reklamları öncelik olmak üzere çikolata gibi ürünlerin de aralarında bulunduğu çeşitli reklamlarda bulunabilirler.

Kaynak: http://www.reklamajanslaribasvuru.com/manken-olma-sartlari/