Cast Ajanslarında Oyuncu Adayı Ve Set Çalışanları Arasındaki İlişki

Cast ajanslarına yapılan başvuru sırasında oyuncu adaylarına sabır, özveri ve de özgüven duygularının da aşılanması gerekmektedir. Oyuncu adayları bu zorlu süreç esnasında kendilerini ne tür zorlu süreçlerin beklediği konusunda herhangi bir bilgi sahibi olmamasından dolayı çevresi ile iyi bir iletişim içerisinde olması gereklidir. Oyuncu olma yolunda ilerlemek isteyen her aday bu yolda her daim sabır göstermelidir. Çalışma arkadaşları ile iyi bir iletişimde olması oyuncu adayı için artı bir durum sayılırken agresif tavırlar sergileme yolunda olan adayların sıkıntılı süreçte başarı gösterebilme durumu zorlaşabilmektedir.

Oyuncu olma yolunda ilerleme kaydetmesi gereken ve bu yolu başarılı bir şekilde sürdürmek isteyen oyuncu adayları kendilerini her açıdan geliştirmelidirler. Sabır konusu ise bunların en baş sıralarında yer almaktadır. Oyuncu adayları ve set çalışanları da belli bir uyum içerisinde olmalıdırlar. Çekim sırasında oyuncu adaylarının defalarca kez tekrarlanabilen sahnelerinin olması durumu en muhtemel durumlardandır. Bu set ekibinin anlayış sergilemesi gereken durumlardan bir tanesidir. Olası bir çekim hatasında ise oyuncu adaylarının set ekiplerine gereken anlayışı göstermeleri gerekmektedir. Oyuncu adaylarının geleceğe yönelik olarak set ekipleri ve aday arkadaşlarına karşı olan davranış göstergeleri ajans yetkililerinin de önemsemiş olduğu tavırlar arasında yerini almaktadır.

Oyunculuk mesleğinde sadece oyunculuk tecrübesi değil çevresi ile iletişim faktörünün de önem gösterildiğini bilmek gerekir.            Oyuncu adayları ve set çalışanları da bu hassas konunun bir parçası haline gelebilmektedirler. Set çalışanları oyuncu adayına saygılı tutum içerisinde olmak zorunda olduğunu bildiğimiz gibi oyuncu adaylarının da set çalışanı ekip arkadaşlarına karşı aynı tutumu göstermesi gerekir. Oyunculuk her açıdan sabır sergilenmesi gereken bir meslek türü olmasından dolayı olumsuz yönlere ve olumsuz kişilere de aynı tavrı sergileyebilmek gerekir. Her adayın bu konuda diğer adaylara karşı örnek bir tutum içerinde olması ve diğer adaylar ile başarılı bir iletişim içerisinde olması gerekir. Oyuncu olmak isteyen adayların bu tür konulara karşın yatkın olması en temel şartlardan bir tanesidir.