Eskişehir’deki Cast Ajanslarının Rolü

Medya ve televizyon sektöründe oldukça iyi hizmet veren, aynı zamanda oyunculuk, modellik, manken ve fotomodellik gibi iş alanlarında adaylara da iş imkanı sunan Eskişehir mankenlik ajansları bu konuda ilgi gören cast ajansları arasında en üst sıralarda yerini alıyor. Dizilerden filmlere, reklamlardan tanıtım şirketlerine, defilelerden usta mankenliğe, fotomodellikten modelliğe kadar pek çok projede katkı sağlayan Eskişehir oyunculuk ajansları, bu konuda kariyer yapmayı planlayan herkes için avantaj durumunu sağlamıştır.

Değişik projeler için keşfedilmemiş, alışılmışın dışında, sıradan olmayan, yeni yüzler arayan Eskişehir mankenlik ajansları ve Eskişehir oyunculuk ajanslarının rolü bu konuda göz ardı edilemiyecek kadar büyüktür. Sinema sektörüne çok fazla yüzler ve yetenekler sağlayan Eskişehir, projeler için ihtiyaç duyulan adaylara kolaylıklar sağlamaktadır. Projelerinde yeni yüzlere yer vermek isteyen firmalar ise fiziksel özellik, yaş aralığı, deneyim ve tecrübelerine göre aradıkları kriterlerdeki oyuncu ya da model adaylarına bu ajanslar sayesinde rahatlıkla ulaşabiliyor. Bu yüzden Eskişehir cast ajansları her türden firma için büyük bir role sahiptir.

Eskişehir ajans başvurusu, sadece Eskişehirde yaşayan insanlar için değil Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan insanlar içinde iş imkanı sunuyor. Her şehirden Eskişehir ajans başvurusu yapabilecek olan adaylar, ajansların resmi sitelerine girerek online olarak başvuru da bulunabilirler. Bu durum ise bu ajansları daha da önemli yere taşımaktadır. Başvuru yapan aday mutlaka her kesim ve kareden ajansın sitesine fotoğraflarını göndermelidir.  Uzman ajans yetkilileri tarafından uygun bulunan her aday detayların görüşülmesi, yapılacak proje hakkında bilgi verilmesi ve verilecek rollerin içeriklerini görüşmek üzere başvuru yapan aday ile görüşme içerisine girer.  Bu görüşme esnasında adaya kriterler ve şartlar hakkında yeterli bilgi verilir. İki tarafında karşılıklı uzlaşmaya varması sonucu deneme çekimleri başlanır. Oyunculuk için başvuran adaya metin verilir ve kısa bir oyun sergilenmesi istenir.  Bunun yanı sıra bu ajansların en büyük rolü, deneyimli veya deneyimsiz bir çok kişiyi profesyonel manken ya da oyuncu olma sürecinde desteklemekte, onların hak ve sorumluluklarını yönetmekte olmaları ile dikkat çekmektedir.