Oyuncu Arayan Dizilerle Nasıl İletişim Kurabilirim?

Günümüzde dizi sektörüne duyulan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bu dizilerde her zaman yeni yüzler görmekteyiz.  Bu yeni yüzlerin bulunması için cast ajansları, yönetmen ve yapımcılara yardımcı olmaktadır. Yani dizilerde görmekte olduğumuz oyuncuların birçoğunun yolu cast ajanslarından geçmektedir.

Siz de herhangi bir dizi projesinde yer almak istiyorsanız ilk yapmanız gereken bir cast ajansına başvuru yapmak olacaktır. Bu başvurular internet üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvurunuz, ajansa ait internet sayfasında bulabileceğiniz başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız sonucunda tamamlanacaktır. Başvuru formuna yazacağınız bilgilerin güncel olması büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Ayrıca başvuru formunuzun yanına yeterli sayıda fotoğraflarınızı da eklemelisiniz. Başvurunuz cast ajansı kadrosunda yer alan yetkili kişiler tarafından incelenmekte ve uygun bulunmanız durumunda sizinle iletişime geçilmektedir. Başvuru aşaması tamamlandıktan sonra fotoğraf çekimleri için ofise davet edileceksiniz. Fotoğraf çekimlerine giderken dış görünüşünüze büyük önem vermelisiniz. Çünkü sizin gibi oyuncu olmak için sırada bekleyen binlerce kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin önüne geçebilmek için dikkat çekmeniz gerekmektedir. Dış görünüşünüze verdiğiniz önemin yanı sıra kendinize olan güveninizin de üst seviyede olması gerekmektedir. Çünkü cast ajansları tarafından her zaman kendine güveni tam ve güler yüzlü insanlar tercih edilmektedir. Aynı zamanda beden dilinizi iyi kullanmanız gerekmektedir. Fotoğraf çekimleri tamamlandıktan sonra, uygun bulunan fotoğraflar bazı kişisel bilgilerinizle birlikte, cast ajansının internet sitesinde ve cast ajans kataloglarında yayınlanmaktadır.  Bu sayede oyuncu arayan dizilerin yönetmen ve yapımcıları size bir adım daha yakın demektir.  Bu yönetmen ve yapımcılar cast ajanslarının kataloglarını inceleyerek dizileri için yeni yüzler bulmaktadırlar. Eğer aradığı yüzlerden birisi sizseniz cast ajansı yetkililerinden sizinle bir görüşme sağlamalarını isteyeceklerdir. Bundan sonra ki aşama ise deneme çekimleri olacaktır. Deneme çekimlerinde de yeteneklerinizi kullanarak başarılı bir şekilde tamamlarsanız dizi oyuncusu olmak için önünüzde ki bütün engeller kalkmış demektir.

Yani oyuncu olmak istiyorsanız cast ajanslarına başvuru yapabilir ve böylelikle kolay bir şekilde oyuncu arayan dizileri bulabilirsiniz. Kaliteli ve profesyonel cast ajansları, sizi doğru şekilde yönlendirerek size iyi bir gelecek sağlar.