Oyunculuğun Olumsuz Yönleri

Oyunculuk her ne kadar cazip ve eğlenceli görünse de bir o kadar olumsuz yönleri de vardır. Günlük hayatta ki yaptığınız aktivite çeşitleri azalır. Özel hayat yaşamınıza oldukça dikkat etmelisiniz. Her hangi bir olumsuz hareketleriniz ve yaşam tarzınızda izleyicinin size karşı ön yargısı oluşur ve ne kadar başarılı oyuncu olsanız da sevilmemeniz sizin başarınızı düşürmektedir. Üzerinize çok fazla sorumluluk binmektedir. Dakik olmanız ve önemli görüşmelerde saatinizi aksatmamanız gerekir. Arkadaşlarınız ile sözleşmişseniz gideceğiniz mekâna en son sizin gitmeniz mümkündür. Hatta kimi zaman gidemeye de bilirsiniz. Setiniz uzaya bilir. Çekeceğiniz sahne tahmin ettiğinizden uzun sürebilir. Bu sizin hatanız veya rol arkadaşınızın hatası da olabilir. Sette yaşanacak bazı olumsuz olaylarda görüşmenize gidememenize zemin hazırlayabilir. Cast oyuncu ajanslarında bu tür öneriler ve tavsiyeler kayıt y6apma amacı güden herkese belirtilmektedir.

Evlilik hayatı sıradan insanların yaşamış olduğu evlilikten çok daha farklıdır sizin için. Bazen evde uyumadığınız zamanlar bile olacaktır. Bu evlilikte bir de çocuğunuz varsa ona vakit ayırmanız oldukça zorlaşacaktır. Dizi veya film çekimlerinde uygunsuz sahneler eşiniz ile de tartışma nedeni olabilir. Ezber yapmak tahmin ettiğiniz kadar da kolay olmayabilir. Ezber yapmakta zorlanabilir, ezberlediğiniz bölümleri de unutabilirsiniz. Özellikle unutkanlık durumu oldukça can sıkıcı olabilir ve sette zor dakikalar geçirebilirsiniz.

Partneriniz ile uyumu yakalayamamak sizi oyunculuktan bile soğutabilir. Yeri gelir rol icabı partneriniz ile yakınlaşmanız yanlış algı yaratabilir ve magazin sayfalarına konu olmaktan kaçamazsınız. Reytingi düşük bir dizi de oynamak sizin kariyer açınızdan olumsuzluklara rol açabilir. Bir zamanlar çok ünlü ekranın aranan yüzü olurken, yaptığınız bazı hatalar yüzünden veya yeni yüzlerin keşfedilip yapımcıların o tarafa kayması ile unutulmuş bir yüz olursunuz. Dizi ajansları dahilinde reytingi yüksek bir dizi de oynuyor iseniz çok yorulup tatil ihtiyacınız olacaktır ve tatil yapmaya vakit bulamayacaksınız. Bu durum da sizi oldukça yorup yıpratacaktır. Sabırlı bir insansanız bu olumsuzluklar yüzünden sinirli bir yanınız da ortaya çıkabilir. Hem özel hayatınızı dikkat etmek hem de başarılı oyuncu olmak için sarf ettiğimiz çabaların sizi fazla yorması oyunculuğun olumsuz yönleri sırasında başta gelmektedir. Bu tür olumsuz durumlarla karşı karşıya geldiğiniz anda da casting oyuncu ajansları kapsamında size yönelik gelecek olan tekliflerde belli oranlarda da düşüşler gözlemlenebilecektir.

Kaynak: http://www.castajansi.ist/oyunculuk-derslerinin-oyuncu-olmak-isteyen-adaylar-icin-onemi-nedir/