Oyunculukta Duygusal Zeka Faktörü

Oyuncu olmak isteyen adaylarda olması gerekli olan şartlar arasında eğitim ve yetenek faktörlerinin olduğunu unutmamak gerekmektedir. Oyuncu olmak isteyen her adayın başarılı bir şekilde yolunda yürüyebilmesi ve bu aşamada da en iyiler arasında yer alabilmesi için adaylarda olmazsa olmaz arasında yer alan önemli hususlardan bazıları :

Gözlem yapabilme : Her oyuncu adayının çevresinden olup bitenlere karşı bilgi sahibi olabilmesi ve de çevresindeki mesleği ile ilişki olan her ayrıntıya dikkatli bir şekilde algılayabilmesi adaylar için önem arz eden durumlar arasında yer alabilmektedir. Oyuncu olmak isteyen adayların çevresinde ki ufak detayları inceleyebilmiş olması o hataların tekrarlanmaması ya da kazanılmış olan başarıların da örnek alınabilmesi için önem arz etmektedir.

Duyusal Zeka  : Oyuncu adaylarının çevresindeki olup bitenlere karşı en iyiler arasında yer alabilmesi için her adayın kendisinden olan duygularına da ihtiyacı bulunmaktadır. Bu detaylar arasında yer edinmiş olan duygusal zeka adayların pratik çözümler üretebilmesi ve de en iyi oyunculardan bir tanesi olabilmesi problemlere karşı da en iyi ve de en pratik olan çözümü üretebilmeleri gerekmektedir.

Sesini İyi Kullanma : Oyuncu olmak isteyen her adayın oyunculuk yolunda değerlendirmeye alınabilmesi için rollerini başarılı bir şekilde sunabilmesi için seslerini uygun bir şekilde kullanabilmesi ve karakterini buna bağlı bir şekilde yaşatabilmesi gerekmektedir.

Cast oyunculuk başvuruları arasında adayların kendilerine olan güvenleri bu aşama da önem sergilediği için adayların başarılı olabilmeleri için özgüven duygusuna da sahip olabilmeleri gerekmektedir. Oyunculukta duygusal zeka kavramı her adayın başarıya odaklı bir şekilde çalışmalarına yön vermesi ve de en iyiler arasında yer alması gerekmektedir. Her adayın cast ajans başvuruları ile birlikte başarıya doğru hızlı adımlar ile girmesi hayali eğitimli bir şekilde ilerlemeler sergileyebilmesi gerekmektedir. Oyuncu olmak isteyen adayların gözlem yapabilmeleri ve de problemlere karşı hızlı bir şekilde çözümler bulabilmesi adayların başarılı bir şekilde ilerleyebilmesi için önemli detaylar arasında yerini edinmeyi başaran faktörler arasındadır. Oyuncu olmak va başarılı bir şekilde ilerleyebilmek isteyen her adayın bu süreç içindeki detaylara dikkat etmesi gerekmektedir.