Ajans Seçmeleri Nasıl Yapılır?

Artık bir reklam filmi yüzü olmak ya da bir dizide 5 saniyeliğine de olsa ünlü olmak isteyen kişilerin yapmaları gereken en birinci kural bir cast ajansına başvurmaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Casting ajanlarına yapılan başvurularda nasıl giyinilir ya da nasıl konuşulur gibi düşüncelere sahip olanlar için iççin küçük küçük tüyolar verebiliriz.


Televizyonlarda yer alan dizilerdeki rekabetler ya da ardı arkası kesilmeyen yeni ürünlerin piyasaya sunulması sırasında en önemli olay reklam yüzüdür. Reklamı kaliteli bir şekilde izleyenlere yansıtmak isteyen firmalar ise bütçelerinden büyük bir miktarı reklam şirketleri ile paylaşmaktadırlar. İşte bu reklam şirketleri de ajanslara başvuru yapmış ve burada başarı göstermiş olan oyuncu adaylarına zirvenin kapılarını açmaları adına bir merdiven görevi görmektedir.
Ünlü ajanslara başvuruya gittiğiniz anda ilk olarak adayların vücut ölçüleri, eğitim durumu ve mesleğine dair sorulara cevap alabilmek adına bir başvuru formu verilir. Bu form eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır ki ajans yetkililerinde size dair akıllarda bir soru işareti kalmasın. Unutulmamalıdır ki, ünlü ajanslara başvuru yaparak, hayallerinize çok daha fazla yaklaşırsınız.
Formda yer alan bilgiler doğrultusunda eğer istenilen özelliklere sahip iseniz hemen arkasından yetkililer ile yapacağınız ön görüşmeye sıra gelir. Ajansta bulunan yetkili kişi ya da kişiler size hedefleriniz ve ideallerinize dair sorular yöneltirler ve bu sorular ile sizlerin kişiliklerinizi de analiz etmiş oluyorlar. Eğer bu zor savaştan da çıkabilirseniz sizleri daha büyük ve yorucu bir savaş beklemektedir. Belki de kendinizi en rahatsız hissedeceğiniz ya da tam aksine en rahat hissedebileceğiniz ortam olan fotoğraf çekimi stüdyosu ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu alan işin en zor olan ve de en önemli kısımları arasında yer almaktadır. Çünkü kariyerinize bu fotoğraflardan elde edilen sonuç doğrultusunda ya tamam ya da devam onayı sağlanacaktır. Ajansın fotoğraf kataloğunda yer alacak bu fotoğraflar ile bu fotoğraflara bakacak olan yetkilileri etkilemeniz gerekmektedir. Yapım ajansları bu fotoğrafların özenle çekilmesi konusunda oldukça hashaslaşırlar. Dizilerde ya da reklam filmlerinde oynamanıza zemin olan bu fotoğraflar sayesinde sizler için hayatınıza bir umut ışığı doğabilir. Bu konuda kendimizi yapım ajanslarına teslim etmeliyiz ve en uygun fotoğraflar ile şansımızı daha da yükseltebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.